Skład zespołu

sklad marek

Marek Matyjewicz

- śpiew, gitara akustyczna

"doktor nałóg", pedagog, animator kultury, wykładowca akademicki, autor dźwięków i aranżacji, odpowiedzialny za ogarnianie wesołej "shantażowej" gromadki.

sklad lukasz

Łukasz Drozdek 

- śpiew, tamburyn

"hot dog" sceny szantowej, siła spokoju i opanowania. Flegmatyczny ekstrawertyk, wyraźnie ożywiający się na widok zimnego piwa i tłumu fanek pod sceną. Z zawodu rehabilitant, z zamiłowania "starszy grillowy".

sklad jacek

Jacek Olszewski 

- gitara basowa

"ciasteczkowy potwór" i bon vivant sceny szantowej, występował w piewszym składzie zespołu. Wcześniej związany z najlepszymi alternatywnymi grupami olsztyńskiej sceny muzycznej "Hormony" i "KOFEiNA". Miłośnik budowy drewutni i aranżacji ogrodów.

sklad piotr

Piotr Szymański 

- gitara elektryczna, gitara solowa

1987 Tom Sawyer, 1989 Raxas, 1990 - supergrupa I Want You. 1993 założyciel Zarazy-3 płyty. Od 1995 w zespole Big Day-3 płyty, 1999 Hormony - 2 płyty. Gitarzysta syndykatu okolicznościowego dePolis. Współpraca: Babsztyl, Kapela Jakubowa, Cezary Makiewicz, muzyk sesyjny,producent (Big Day, Hormony, Bohema, Zaraza,Wodny Patrol, Babsztyl,Shantaż). Typ: introwertyk.

sklad konrad

Konrad Kozubowski

- skrzypce

"koń mechaniczny zespołu", z zawodu muzyk, z "koń"eczności konferansjer i kierowca, miłośnik samochodów marki Opel i wczasów pod namiotem. Producent najlepszej kawówki pod słońcem.

sklad lukasz2

Łukasz Cybulski

- perkusja

Młody, świeżo upieczony perkusista, "styka" się z bębnami od 4 lat, a Shantaż to jego pierwsza muzyczna "ekipa". Na co dzień instruktor w olsztyńskiej Strefie Perkusistów, uwielbiający zimne piwo z pianką i górskie wędrówki.

W zespole SHANTAŻ grali również: Zbigniew Chrzanowski
Krzysztof Beśka
Robert Bielak
Tomasz Jędrzejewski
Maciej Magnuski
Krzysztof Kawałko
Jarek Pietkun
Piotr Serbintowicz